روانشناسی رنگ و تاثیر آن در طراحی وب سایت

یکی از مهمترین نکات در طراحی و همین طور در طراحی وب سایت روانشناسی رنگ است.بعضی از پژوهشگران معتقدند که مغز ما به طور ذاتی رنگ ها را با احساسات پیوند می دهد.

رنگها آنچنان در روح و روان آدمی اثر می گذارد که موجب تغییر رفتار وی می شوند و این نوع تغییر به تحول در خصوصیات و شخصیت افراد منجر می گردد، یک رنگ بخش میانی مغز را تحریک می کند و در نتیجه بر اعصاب و روان انسان اثر می گذارد .

قدرتمند بودن رنگ نه تنها بر روی عواطف و احساسات بلکه بر روی رفتار افراد هم اثرگذارند. با دانستن علم روانشناسی میتوانید برند خود را قدرتمند کنید ، فروش خود را بالا ببرید و مخاطب را به برندتان جذب کنید.

برند های بزرگ هیچوقت رنگ برند خود را اتفاقی انتخاب نمیکنند.رنگ برند از جمله مواردی است که باید به توجه به استراتژی های برند سازی و بازاریابی انتخاب شود. رنگ های مختلف قابلیت این را دارند که خریداران مختلفی به خود جذب کنند و حتی باعث تغییر رفتار مشتریان شوند.

چند نمونه از انتخاب درست رنگ در طراحی وب سایت

ترکیب رنگی آبی آسمان با طبیعتی که در پایین قرار گرفته باعث ایجاد احساس آرامشی خاص و دلپذیر است که این ترکیب رنگ و تصویر برای پروژه هایی که مربوط به طبیعت و زیست محیطی میباشد مناسب است. 

 

رنگ های گرم و سرد در این پالت، رنگارنگ اما در عین حال قاطعانه ترکیب شده اند. از رنگ های جذاب و روشن که از قرمز به سبز ترکیب شده است مناسب برای طرح های جوان و مدرن است.

 

ترکیبی جذاب از صورتی، قرمز، سیاه و خاکستری، که باعث ایجاد یه پالت مینیمالیسم و مدرن شده است . این پالت احساس پیچیدگی و لمس شدن را بیان میکند.

 

زمینه تیره دود سیاه و سفید همراه با آبی روشن در این طرح مینیمالیست بسیار قابل توجه است. این پالت رنگ مفید برای پروژه های مختلف است.

روانشناسی رنگ و تاثیر آن در طراحی وب سایت
#رنگ شناسی    # روانشناسی رنگ    # رنگ های کاربردی    # رنگ    # انتخاب درست رنگ   
image-preview
loading